کانال تلگرام آجرکاران
Telegram
اینستاگرام آجرکاران
Instagram
ورود

ورود به سایت

نام کاربری
رمز عبور *
مرا بیاد اور

نشان استانداردتماس با ماآجرکارانثبت سفارشنشان استاندارد

1- پیمان مدیریت

در قراردادهای پیمان مدیریت با توجه به سازه مورد نظر از لحاظ اهمیت - میزان زیر بنا - نحوه اجرا و مدت زمان اجراء و محل قرارگیری پروژه مورد نظر و ... یک درصدی بین مهندس مجری و کارفرما تعیین می شود و طبق آن درصد از کل هزینه های انجام شده به مهندس مجری تعلق می گیرد.

2- مشارکت در ساخت

در قراردادهای مشارکت هم با توجه به سازه مورد نظر از لحاظ اهمیت - میزان زیربنا - نحوه اجراء - محل قرارگیری سازه - مدت زمان اجراء و ... یک قرارداد مشارکت بین کارفرما و مهندس مجری منعقد می گردد و در آن میزان سهم هر طرف تعیین می گردد، که ایم میزان می تواند مساوی یا درصدی بالاتر مثلا 40 - 60 برای مالک و یا بلعکس هم باشد و در بعضی موارد استثناء حتی مبلغی برای ودیعه مسکن و یا بصورت بلاعوض هم بین دو طرف قرارداد تعیین می گردد.

در این نوع قرارداد کارفرما هیچ هزینه ای به مهندس مجری نمی دهد در عوض آن از ملک ساخته شده طبق درصد تعیین شده از کارفرما زیربنا دریافت می کند.

3- متری یا زیربنایی

در این حالت که اصولا به علت تفاوت سلیقه و سختی کار خیلی کمتر اتفاق می افتد کارفرما طبق مصالح مورد نیاز خواست خود و سلیقه اش مبلغی را به ازای هر متر مربع تعیین می کند و مجری با توجه به آن مبلغ سازه مورد نظر را می سازد و تحویل کارفرما می دهد.